Lekcija

Dzimtas koka veidošana. Ar ko sākt? Kur meklēt informāciju?

Papildnodarbība tiem, kuri vēlējās tikt uz lekciju, bet līdz šim nepaguva.

Savas dzimtas vēstures pētīšana parasti izvēršas par detektīva cienīgu stāstu ar labām beigām. Tomēr pats sākums izpētei mēdz būs piņķerīgs un ne visiem pietiek pacietības izpēti turpināt. Lai iedrošinātu jūs un saīsinātu jūsu ceļu līdz pirmajiem atradumiem un pietuvinātu tai gandarījuma sajūtai, kas parasti “atalgo” katru dzimtas pētnieku, aicinām jūs uz īpašu nodarbību par dzimtas koka veidošanu.

Nodarbību ievadīs portāla “Ciltskoki.lv” sirds – portāla veidotājs un vadītājs Egils Turss, pastāstot par ciltskoku pētnieku aktuālajiem 21.gadsimta palīgrīkiem – par piekļuvi digitalizētajiem arhīvu materiāliem, ciltskoku izstrādes platformām, domubiedru diskusiju sadaļām internetā, noderīgajām saitēm un citu saistošo informāciju. Uzsākot savas dzimtas vēstures izpēti, ir lietderīgi orientēties izmantojamajos resursos, lai process nelīdzinātos adatas meklēšanai siena kaudzē.

Interesenti, kuri ir jau spēruši pirmos soļus dzimtas vēstures izpētē, zin, ka tādu vēstures liecību skatīšana, kā dvēseļu revīzijas, arhīva ierakstus par kristītajiem, laulātajiem un mirušajiem, prasa iemaņas pareizi “izlasīt” ne vien svešos rokrakstus, bet arī dažādus saīsinājumus un apzīmējumus. Tāpēc arī lekcijas laikā varēsiet iegūt vērtīgus ieteikumus, kas palīdzēs nepazust šajos tulkojumos.

Nodarbībā lektora statusā piedalīsies arī Lauris Olups – mājaslapas “Familydetective.lv” vadītājs un aizrautīgs ģimeņu detektīvs. Lauris ir paguvis atšķetināt vairākus samezglojušos dzimtu stāstus, savedot kopā radiniekus, kurus vairākus gadu desmitus šķīrušas valstu robežas vai pat okeāns. Lauris Olups padalīsies savā pieredzē, iedvesmojot un ļaujot iejusties ģimenes detektīva ādā.
Lekcijā paredzēta arī atpūtas pauze.

Norises laiks un vieta: 2017. gada 18.februāris, 12.00 – 16.00, Vienības gatvē 32 (“Pastnieks zvana divreiz” izstāžu telpā)

Dalības maksa: 7 Eur

Pieteikšanās: pasākums ir noslēdzies

Pēc pieteikšanas katram dalībniekam tiks nosūtīta atbildes ziņa ar informācija par to, kā veikt priekšapmaksu par dalību nodarbībā.

Organizators: Biedrība “GOOD MOOD ART”

Kontaktinformācija:

  • E-pasts – bon@bonifacijs.lv,
  • Tālrunis – 20156970

Rekvizīti: GOOD MOOD ART, Biedrība, reģ.nr. 50008253921, AS SEB banka, konta numurs: LV61UNLA0050024358781.