Lekcija

Latviešu tautas tērps. No izvēles līdz komplektēšanai.

“Bonifācijs” sadarbībā ar Tautas tērpu centru “Senā Klēts” aicina uz lekciju par latviešu tautas tērpu un tā valkāšanas tradīcijām. Lekcijas mērķis ir sniegt pamatzināšanas, kas dalībniekiem palīdzēs izvēlēties un komplektēt savu “īpašo” tautas tērpu un tam atbilstošos aksesuārus.

Nodarbību vadīs Mg.art. Ziedīte Muze, Tautas tērpu centra “Senā Klēts” tautas tērpu eksperte.

Lekcijas sākumā varēsiet gūt teorētisku priekšstatu par tautas tērpu pamatveidiem, iepazīt Latvijas piecu reģionālo apgabalu etnogrāfisko tautas tērpu iezīmes – tērpu valkāšanas tradīcijas, darināšanas paņēmienus, raksta kombinācijas un krāsu salikumus. Vēsturiskā retrospekcijā būs iespēja novērtēt Kurzemes, Latgales, Vidzemes, Zemgales un Augšzemes novadiem raksturīgāko tautas tērpu komplektēšanas tradīcijas.

Lai pilnvērtīgi varētu novērtēt savu piederību, emocionālo piesaisti kāda reģiona tautas tērpam, klātienē būs iespēja aplūkot arī kolekciju ar vairāk kā 70 valkāšanai nokomplektētiem tērpiem, saņemot tautas tērpu ekspertes – Ziedītes Muzes – rekomendācijas.

Lekcijas norises laiks un vieta:  2017. gada 7. marts 18.00-20.00, Tautas tērpu centrs “Senā Klēts” – Rātslaukums 1, Rīga.

Dalībnieku skaits: līdz 15 cilvēkiem.

Dalības maksa: 10 Eur.

Pieteikšanās: noslēgusies
Pēc pieteikšanas katram dalībniekam tiks nosūtīta atbildes ziņa ar informācija par to, kā veikt priekšapmaksu par dalību nodarbībā. Jums būs rezervēta vieta grupā tikai pēc “biļetes” iegādes.

Ziņa sagatavota: 15/02/2017/
Organizatora rekvizīti: GOOD MOOD ART, Biedrība, reģ.nr. 50008253921, AS SEB banka, konta numurs: LV61UNLA0050024358781.