Lekcija, Nodarbību cikls

Ceļojums smaržu pasaulē I : Darva, kanēlis un maijpuķītes

Foto: Matīss Markovskis

Sekodegunam.lv – tā sauc smaržu pētnieces Marikas Rozenbergas blogu, kas lēni un pamatīgi ierauj mītiskajā smaržu pasaulē. Uzrunājot savus bloga lasītājus, Marika sāk ar vārdiem: “Runā, ka esot jāseko savai sirdij. Es sekoju savam degunam. Ja neskaita pāris kļūmīgu soļu, līdz šim tam vienmēr izrādījusies taisnība.” Un tik tiešām – arī antropologi atzīst, ka ožai kā maņai ir bijusi liela nozīme arī civilizācijas attīstībā – mūsu tālo senču deguni nav pievīluši, atpazīstot, piemēram, indes un citus naidniekus, ja vien viņi ir mācējuši likt lietā savu ožu.

Mūsdienās, pateicoties daudziem mūsu maņu kairinātājiem vidē, tehnoloģiju attīstībai un citam dzīvesveidam, ožai kā maņai lielākoties vairs nepievēršam tik lielu vērību. Protams, ikdienā mēs sastopamies ar dažādiem aromātiem, smaržām, kas katram no mums veido ļoti personiskas asociācijas un dažkārt rada sajūtu par ceļojumu laikā. Smaržu saloni un smaržu veikalu ķēdes pulcē ap sevi cilvēkus, kuri cenšas bagātināt savu ikdienu ar īpašiem aromātiem. Daudzās valstīs ir smaržu muzeji, kuros var iegūt kaut mazumiņu ar zināšanām par smaržu vēsturi, aromātu daudzveidību un papētīt to individuālo ietekmi uz sevi. Latvijā plašāk zināma ir aromterapija, un ir smaržu entuziastu bariņi, kuri apmeklējuši ekskursiju leģendārajā ražotnē “Dzintars”. Tomēr lielākoties plašāks skatījums uz smaržu pasauli iztrūkst. Tā “Bonifācijs” izlēma uzmeklēt Mariku, lai uzorganizētu lekciju par daudzveidīgo smaržu pasauli. Šī būs lekciju cikla pirmā nodarbība ar ekskluzīvu aromātu demonstrējumiem un stāstiem par piedzīvojumiem smaržu pasaulē divu aizraujošu stundu ilgumā.

Uzmanību! Izmainīts lekcijas norises laiks: 2017. gada 14. novembris 18.30-20.30.

Norises vieta – nemainīga: “Pastnieks zvana divreiz” telpās – Vienības gatvē 32.

Dalībnieku skaits katrā grupā: līdz 20 cilvēkiem.

Dalības maksa: 15 Eur.

Detalizētākai informācijai: bon@bonifacijs.lv, tālr. +371 20156970

Pasākums ir noslēdzies – pieteikšanās beigusies.

Ziņas saturs atjaunots: 21/11/2017/
Organizatora rekvizīti: GOOD MOOD ART, Biedrība, reģ.nr. 50008253921, AS SEB banka, konta numurs: LV61UNLA0050024358781.