“Šūšanas prasme” (pasākums ir beidzies)

Prasme šūt cauri gadu simtiem, tūkstošiem nav pazaudējusi savu nozīmīgumu. Pat nelielas iemaņas šūšanā ir noderīgs un ikdienišķās situācijās jūtams ieguvums, piemēram, kad jāpielāgo jauni aizkari, jāatšuj bikšu gali vai jāpadara kāda apģērba vīle ciešāka vai vaļīgāka. Un tad, ja praktiski darbi iet no rokas un ir gana liela pacietība, iemācīšanās piegriezt un uzšūt iepriekš iedomāto tērpu ir jau nenovērtējams resurss.

Domājot gan par tiem, kam nav priekšzināšanu, gan tiem, kuriem jau ir iemaņas šūšanā,“Bonifācijs” aicina uz praktiskām nodarbībām “ŠŪŠANAS PRASME” meistares vadībā.

Ievadnodarbība: 3. martā plkst.11.00 Ropažu Kultūras un izglītības centrā (2.stāvā). Dalība ievadnodarbībā – bez maksas. Aicinām pieteikties, rakstot uz bon@bonifacijs.lv vai sūtot SMS uz tālr.29298708. Dalībnieku skaits ir ierobežots, tāpēc piesakieties laikus.

Plašāka informācija par nodarbībām

Norises laiki un dalības maksa:

Grupai bez priekšzināšanām
* Pirmā nodarbību cikla ilgums – 6 nedēļas (18h).
* Nodarbību laiks – trešdienas 11.00-14.00.
* Pirmā nodarbība – 7. martā.
* Abonements par pilnu ciklu: 60 EUR Ropažu novada iedzīvotājiem (citu novadu pārstāvjiem – 78 EUR).

Grupai ar priekšzināšanām
* Pirmā nodarbību cikla ilgums – 1 mēnesis (20h).
* Nodarbību laiki – pirmdienas 19.00-21.00 un sestdienas 11.00-14.00.
* Pirmā nodarbība – 10.martā.
* Abonements par pilnu ciklu: 88 EUR Ropažu novada iedzīvotājiem (citu novadu pārstāvjiem – 112 EUR).

Norises vieta: Ropažu Kultūras un izglītības centrs

Dalībnieku skaits grupās: 3-7 cilvēki

Nodarbības vadīs diplomēta šuvēja Inese Rubīna. Neliels ieskats šūvējas portfolio: www.inesesuj.lv.

Par nodarbību ciklu:

* Nodarbībās grupai bez priekšzināšanām tiks sniegts ieskats šūšanas darbu plānošanā, izvērtēšanā, auduma, diegu izvēlē. Otrkārt, meistares vadībā varēs izgatavot vienkārša piegriezuma priekšmetu (auduma iepirkumu maisiņu vai auduma dāvanu maisiņu), darba procesā apgūstot elementāras šūšanas tehnoloģijas un tehnikas.

* Grupai ar priekšzināšanām pirmā nodarbību cikla tēma: “mazās, melnās kleitiņas” šūšana. Nodarbībās, pirmkārt, tiks sniegts konsultatīvs atbalsts piemērotu apģērba modeļu izvēlē, nepieciešamā auduma daudzuma aprēķināšanā, atbilstoša auduma meklēšanā, šūšanas darbu plānošanā, kā arī vajadzības gadījumā – piegrieztnes pielāgošanā. Atbilstoši katra dalībnieka individuālajam prasmju līmenim darba gaitā meistare konsultēs par šūšanas dažādām tehnikām un knifiņiem.

Nodarbībās nepieciešamais tehniskais aprīkojums (šujmašīnas, šķēres, mērlentes, adatas) tiks nodrošināts.

Ar pirmo nodarbību ciklu nekas nebūs beidzies – interesentiem tiks piedāvātas jaunas tēmas šūšanas prasmes pilnveidošanai.